Εξαφάνιση ποστ

Αγγλιστί FAQ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Μου έχει συμβεί πολλές φορές και πλέον όταν γίνεται δεν με ξαφνιάζει.

Πατάω "υποβολή" στο ποστ που έχω γράψει, κάνει κανονικά τη διαδικασία αποδοχής του ποστ, και όταν ανακατευθύνομαι στο νήμα το ποστ μου είναι εξαφανισμένο, ενώ βλέπω ότι ένα άλλο μέλος έχει ποστάρει κάτι καινούργιο.

Το έχουμε ξαναφέρει και στο παρελθόν, αλλά τώρα είμαι σίγουρος ότι συμβαίνει και το έχω επιβεβαιώσει πολλές φορές.
Όταν δύο μέλη ταυτόχρονα πιέσουν υποβολή για ένα ποστ στο ίδιο νήμα, το φόρουμ μπερδεύεται και διαλέγει το ένα από τα δύο, ενώ το άλλο εξαφανίζεται.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Εμένα μου βγάζει ειδοπόιηση από πάνω ή από κάτω, δεν θυμάμαι τώρα. Δεν φαίνεται και τόσο καλά και ίσως έχει κάποια επιλογή που δεν προσέχεις και χάνεται. Δυστυχώς δεν τα πολυπροσέχω αυτα!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Αυτό που λες Σλουρ πρέπει να ισχύει!
Απλά πρέπει να πετύχεις τα 1-2 "δευτερόλεπτα;" όπου και κάποιος άλλος έχει καταχωρήσει στο νήμα!
Μιλάμε για περίπτωση δηλαδή.
Αν η καταχώριση έχει γίνει αρκετά νωρίτερα από εσένα, τότε σου εμφανίζει μήνυμα ότι κάποιος άλλος χρήστης έγραψε κάτι κατά την διάρκεια της δικιά σου απάντησης και αν θέλεις να αναθεωρήσεις το κείμενο σου.

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
eliakiss
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 17:47
13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 57

Εγώ πριν πατήσω <<Υποβολή>>, πατάω Ctrl+A και αμέσως Ctrl+C κι έτσι και να γίνει <<στραβή>> έχω κρατήσει το κείμενο και με Ctrl+V το επαναφέρω αμέσως.
Clean face, clean heart...

Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Αλέξουρος
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: 25 Ιαν 2011, 10:42
13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Αυτό που λέει ο Ηλίας είναι σχετικά ασφαλής λύση για να μη χάσουμε το κείμενό μας (αρκεί να μην ξεχαστούμε και ξαναπατήσουμε ctrl+c, αντί ctrl+v μετά). Μία άλλη λύση είναι να πατήσουμε το πλήκτρο back στον browser (ή backspace), το οποίο θα μας βγάλει στον text editor του forum που ήμασταν πριν πατήσουμε "Υποβολή". Αν εκεί δε δούμε το κείμενο που είχαμε γράψει, τότε κάνουμε κλικ μέσα στον text editor και πατάμε ctrl+z (undo). Συνήθως εμφανίζεται έτσι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”