Σχόλια και παρατηρήσεις για τα εργαλεία του Forum

Αγγλιστί FAQ
nikos.a

Λοιπόν, επειδή ένας καλός φίλος με ενημέρωσε ότι γράφονται πράγματα και δημιουργούνται εντυπώσεις.

Ηρακλή, το ανέφερα, όχι ως κάτι επικριτικό, θυμήσου εγώ πήρα την πρωτοβουλία να σου πω να το λήξουμε, κανένας άλλος. Εγώ θα σου πρότεινα, αφού αναρωτήθηκες τόσο, να βγάλεις ότι έχουμε πει σε πμ εκείνη τη μέρα. Που μου είπες να ανοίξω κάποια στιγμή ένα θέμα και να καταθέσεις κι εσύ τις απόψεις σου, που τυγχάνει να συμφωνούν με τις δικές μου. Άσχετα με αυτό που λέει ο Ανδρέας που μου είπες να μιλήσω μαζί του, μιας και μόνο μαζί σου μίλησα εκείνη τη μέρα, ξαναλέω με δική μου πρωτοβουλία. Αφού τα λέμε όλα, γιατί να μην πούμε και αυτό. Απαντάω απότομα λέγοντας; Που μου έχεις ανακηρύξει για δικούς σου λόγους τα TFS υπερσαπούνια; Nα μην πω την γνώμη μου; Γιατί, δηλαδή το λες έτσι; Ξυριστική συζήτηση κάνουμε, δεν συμφωνούμε σε όλα. Είναι αδύνατον. Και ό,τι λέω δεν κρύβει κακία, όσοι έτυχε να με γνωρίσουν προσωπικά, το γνωρίζουν. Το πως το παίρνει ο καθένας, δεν μπορώ να κάνω κάτι πάνω σε αυτό.

Ανδρέα, αν ήθελα να σε κάνω να φανείς κακός, θα το έκανα και δεν θα υπήρχε αμφιβολία γι' αυτό. Δεν το επιδίωξα όμως. Σε ποιές λέξεις να κρυφτούμε; Eκεί που θεωρείς πως σε κάνω να φαίνεσαι κακός, γράφω αυτά που έχουν ειπωθεί. Είναι γραμμένα. Αν δεν σας άρεσαν, να μην τα γράφατε. Είναι απλό. Έχουν γραφτεί κι από εμάς κωμικοτραγικά, εμένα, έχετε γράψει όμως κι εσείς... διαμάντια.

Hλία... Τώρα τι να πω...
Συγχαρητήρια για το προσβλητικό σου, κακών προθέσεων κείμενο. Παιδιά, ο Ηλίας, δεν παρεξηγήθηκε, απλά απέφευγε το φόρουμ καμιά 10αριά μέρες και μόλις επανήλθε το πρώτο που έκανε είναι να βάλει σε πωλητήριο καπνούς και το σαπούνι του φίλου του. Ό,τι θέλει κάνει ο καθένας, δεν λέω. Οι υπογραφές μπήκαν για ξεκάθαρα χιουμοριστικό λόγο, το εξήγησα και... 4 φορές στον Ηρακλή, δεν το λέει όμως, τις αφαίρεσα με δική μου απόφαση, γιατί για 1-2 μέρες δεν μπορούσα να συνειδητοποιήσω ότι παρεξηγήθηκες για κάτι τόσο άκυρο. Λες και σε είπαμε άσχετο απάντησες. Ανώριμα τελείως.
Οι λεπίδες που κολλάνε; Aυτό που λες δείχνει παντελή ασχετοσύνη... Είναι σαν να λες έρχεσαι και μας πουλάς NOS Toggle 300Ε, σόρρυ που δεν μου περισσεύουν. Σου ζήτησε να αγοράσεις κανείς τίποτα; Noμίζεις περίμενα από εσένα; Δεν παρεξηγήθηκα καθόλου, μιας και το αναφέρεις, γιατί πολύ απλά δεν είχα ανάγκη από 150Ε. Πούλησα 2 πακέτα και μέσα σ' ένα μήνα έκανα αγορές αξίας 250Ε. Μπήκαν σε πώληση γιατί απλά δεν τις χρησιμοποιούσα. Το αναφέρω, γιατί το παρουσιάζεις σαν κάτι αντικανονικό, μη κοινωνικά αποδεκτό. Ώπα δηλαδή.
Τί πάει να πει αυτό που είπες; Άμα το έβαζες υπογραφή να ξέρεις, θα μου έκανες διαφήμιση. Θα το εκτιμούσα. Αλλά τόσο καταλαβαίνεις.
Το κρατούσες καιρό μέσα σου όλο αυτό το κείμενο; Έτσι φαίνεται. Εγώ τουλάχιστον τα λέω εκεί που πρέπει και τελείωσε, ούτε κακίες κρατάω, ούτε κόμπλεξ. Κρίμα, γιατί σε είχα για σοβαρό άνθρωπο. Το κείμενό σου δείχνει ότι έχασες το μέτρο. Εγώ που με θεωρείς κακό, απότομο, δεν θα τα έγραφα ποτέ αυτά.

Όσο ασχολήθηκα, ασχολήθηκα. Δημιουργήσατε μια κατάσταση τραγική, ενώ είχα μόνο καλές προθέσεις. Να τη χαίρεστε λοιπόν, το φόρουμ δεν αξίζει την παρουσία μου. Απογοήτευση σκέτη.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Και επειδή αρχίζουμε και ξεπερνάμε τα όρια του θέματος, παρακαλώ να μείνετε στο θέμα, αν δεν έχετε να πείτε κάτι επί του θέματος παρακαλώ να μην το πείτε γιατί θα πάει στο κάδο και ακόμα παραπέρα.

Νίκο, απ ότι βλέπεις "παρεξηγήσεις" γίνονται από όλες τις πλευρές.
Ξεκινήσαμε να λέμε για το "α" και φτάσαμε στο "γ".

Είναι κάποιος που να έχει να πει κάτι για το θέμα;
Γιατί προς το παρόν δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Όπως λέει και ο τίτλος της κατηγορίας "Γενικά για το Men's Only ‹ Προτάσεις".
Προτάσεις, όχι "παρατηρήσεις" (σε αυτές σου απάντησα ήδη).
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

(Αντρέα το είχα ήδη γράψει)

Πολύ χαμός για μικροπράγματα νομίζω εγώ.
Οι κατηγορίες ανάλογα των δημοσιεύσεων είναι ένας μετρητής όπως σε όλα τα Forum.
Μόνο εδώ βλέπω τέτοια αναταραχή, ίσως λόγω του ιδιαίτερου αντικειμένου (πολύ συγκεκριμένο);
Πρέπει να αισθάνομαι ενοχές όταν πατάω το κουμπί "Like" ή όταν έχω ευχαριστήσει 3500 φορές και με έχουν ευχαριστήσει 1500 πρέπει να παρεξηγηθώ;
Οι γνώσεις και η εμπειρία που έχει ο καθένας φαίνονται από τα γραπτά του και από την προσωπική επαφή στις συναντήσεις μας.
Ο ένας φτιάχνει μόνος του (πολύ καλό) σαπούνι ξυρίσματος, ο άλλος ξυρίζεται με DE, Straight, Shavette, ο άλλος εδώ και 40 χρόνια με 30 διαφορετικές DE και ο τελευταίος έχει μία συλλογή από 40 - 50 πινέλα.
Πιστεύει κάποιος ότι έχει σημασία ο αριθμός των δημοσιεύσεων με την εμπειρία;
Πρέπει να το ξεπεράσουμε και να προχωρήσουμε. Σε όποιον δεν αρέσει το Χ-Ψ forum ή το αποδέχεται με τις όποιες παραχωρήσεις ή δε συμμετέχει ενεργά, ή δημιουργεί ένα δικό του στα δικά του μέτρα όπως το φαντάζεται, ή ή ή...

Wikipedia: Η εμπειρία είναι μια χτένα που μας δίνει η φύση, όταν έχουμε πια χάσει τα μαλλιά μας [Βέλγικο γνωμικό].

Επίσης στη θέα του δέντρου χάνουμε το δάσος. Το έγραφα σε κάθε έκθεση στην Γ' Λυκείου, γι' αυτό και έσκισα :megagrin

Αφού παραμείνουν 1-2 μέρες τα σχόλια αυτά προτείνω να καθαρίσει το θέμα (Κάδο) από τις μη ουσιαστικές δημοσιεύσεις σύμφωνα με τον τίτλο.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εγω παντως ειμαι πολυ προβληματισμενος με τα οσα γραφονται .αν και στο παρελθον εχω διαφωνησει εντονα με πολλους και ειδικα με τον Νικο,θεωρω οτι η παρουσια του στο φορουμ ειναι αναγκαια.θεωρω οτι ειναι ενα ατομο που εχει να προσφερει παρα πολλα και δεν πρεπει να αποχωρησει.Νικο σε παρακαλω να αναθεωρησεις την αποφαση σου γιατι το φορουμ εχει μεγαλη αναγκη ατομα σαν και εσενα.
σημ.μια μικρη διευκρινιση για να μην δημιουργουνται ιδεες και εντυπωσεις.με τον Νικο δεν εχω την παραμικρη επικοινωνια.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Σε παρακαλώ Ανδρέα μη με φρενάρεις. Αφού έτσι κι αλλιώς ο διάλογος αυτός θα καταλήξει στο κάδο, δώσε μου την ευκαιρία ν'απαντήσω.

Νίκο, το δίκιο σου βουνό ! Ό,τι έγραψες είναι σωστό !

Στο είπα απο την αρχή πως παρεξηγήθηκα. Δε κρύφτηκα και εξήγησα και το λόγο.
Μου απάντησες με υποκριτική συγγνώμη και ειρωνικές υπογραφές.

Εννοείται πως ότι κάνεις εσύ είναι καλώς καμωμένο με αγνές προθέσεις και χιούμορ πασπαλισμένο. Ό,τι κάνω εγώ διακατέχεται απο κόμπλεξ και κακία. Θα στο επιβεβαιώσουν και οι καλοί σου φίλοι που είχαν την ατυχία να με γνωρίσουν καλύτερα.
nikos.a έγραψε: [...], γράφω αυτά που έχουν ειπωθεί. Είναι γραμμένα. Αν δεν σας άρεσαν, να μην τα γράφατε. Είναι απλό.....
Συμφωνώ .
nikos.a έγραψε: Εγώ που με θεωρείς κακό, απότομο, δεν θα τα έγραφα ποτέ αυτά.
Όχι δε σε θεωρώ κακό. Θα τσακιστώ να σε βοηθήσω αν μου το ζητήσεις, θα σου τη πώ αν με " κατηγορήσεις ".
nikos.a έγραψε: Όσο ασχολήθηκα, ασχολήθηκα. Δημιουργήσατε μια κατάσταση τραγική, ενώ είχα μόνο καλές προθέσεις.Το φόρουμ δεν αξίζει την παρουσία μου. Απογοήτευση σκέτη.
Aσχολήθηκα...Δημιουργήσατε... Δεν αξίζει τη παρουσία μου...

Στο ξαναλέω. Το δίκιο σου βουνό ! Εγώ φταίω !

Ανδρέα αν θες πεταξέ το. Με συγχωρείς που καταχράστηκα τη φιλοξενία σου.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καθ'ο,τι ειχα κατι σαν "Εβδομαδα παθων κατ'εξακολουθισιν", τωρα εκατσα λιγο και σιγα σιγα ειπα να ασχοληθω με το τι εγινε τις τελευταιες βδομαδες..

Και εχω να διατυπωσω την αποψη μου για τον ολο τζερτζελε με την εξης προταση:

"Θα αστειευεστε καποιοι, ε;"

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”