javascript blockers & adblockers

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!
nikos.a

Σαφώς και δεν ευθύνεται ο Αντρέας. Βασικά πρέπει να πληρώνει αρκετά γενικότερα, γιατί έτυχε να είμαι σε υπολογιστή χωρίς adblock και στο youtube πετάχτηκε κι εκεί το κόμμα πριν ξεκινήσει το video και πατήσω skip. Αυτά είναι.

Στο Tapatalk διαφημίζεται σχεδόν μόνιμα ο ΟΠΑΠ.

Εικόνα

Να θες να σταματήσεις κακές συνήθειες και να μην σε αφήνουν... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Εμένα ρε παιδιά γιατί μου βγάζει διαφημίσεις Fairy σαπούνι πιάτων; Εντάξει είπαμε οικογένεια αλλά όχι και έτσι.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

οι διαφημησεις εχουν σχεση με τα cookies και τις αναζητησεις σας στο διαδικτυο.
δημητρη σιγουρα ψαχνεις για κατι σχετικο με το Fairy λολ
εμενα μου βγαζει διαφ σχετικες με τα τηλεκατευθυνομενα αεροπλανακια και συμπληρωματα διατροφης.το βρισκω αρκετα λογικο.....
1 φορα την ημερα μπαινω οποσδηποτε και κανω λιγη αναζητηση γιατι μονο ετσι εισπρατει το φοροuμ καποιο ποσο απο την google. η αναζητηση πρεπει να ειναι πραγματικη αλλιως διαφορα προγραμματα το καταλαβαινουν.
αυτα τα λιγα ξερω.......
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Τι δουλειά έχουν τα cookies στο Tapatalk; Δεν νομίζω να έχω ψάξει ποτέ κάτι για κουζίνα είτε στον υπολογιστή είτε στο κινητό.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
nikos.a

Κι εμένα μου είχε πριν από τον ΟΠΑΠ το Fairy. Δεν έχω αναζητήσει ούτε το ένα ούτε το άλλο.
Πολύ αμφιβάλλω αν παίζουν και τόσο ρόλο τα cookies στις διαφημίσεις αυτές. Όχι μόνο στο Tapatalk, αλλά και όταν μπαίνεις από τον browser στη σελίδα του φόρουμ. Ας πούμε πριν λίγο στη κάτω μεριά είδα διαφήμιση του Lidl. Ούτε αυτό το έχω αναζητήσει ποτέ.
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times



τι να πω ρε παιδια πρεπει να μπαινουν οι γυναικες σας.
τουλαχιστον μπορειτε να ειστε υπερηφανοι για τις αναζητησεις τους.
ομως αυτο με το προπο να το προσεξετε
παντως λεει οτι καταγραφετε και η ip αρα οτι αναζητησεις κανετε απο αυτην μπορουν να χρησημοποιηθουν στον αλγοριθμο
για την επιλογη των διαφημησεων
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Δεν νομίζω να ισχύει, πρέπει να είναι τυχαίες οι διαφημίσεις. Τα IP αλλάζουν στο σπίτι, χρησιμοποιώ αρκετά το δίκτυο κινητής (που δεν έχει πρόσβαση η γυναίκα μου) και επίσης ταξιδεύω αρκετά. Τώρα αν είναι τόσο έξυπνο το Tapatalk με τις διαφημήσεις, τι να πω;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ολα τα google ads ειναι στοχευμενα - με συγκεντρωτικα αποτελεσματα μεσα του history του browser - κατηγοριοποιημενα με βαση το gmail που σχεδον ολοι οι χρηστες εχουν. Στα android κινητα αυτο ολοκληρωνεται μεσα απο το κεντρικο gmail - και απο εκει σε εφαρμογες που εχουν προσβαση οπως το tapatalk.

Αν τωρα δεν σας εχει τυχει να δειτε τετοιες "στοχευμενες" διαφημισεις, ειτε καθαριζετε σωστα και τακτικα το history και την cache, ειτε χρησιμοποιειτε καποιο προσθετο/εφαρμογη που "κοβει" τετοια διακινηση πληροφοριων, ειτε ειστε πολυ τυχεροι :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Αν μας έβγαζε πχ διαφημίσεις για Pannacrema Nuavia, οι μισοί θα την είχαμε πατήσει :)
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Η google με τις διαφημίσεις της είναι μεγάλη κ****όλα...
Κρατάει ιστορικό (πλοήγησης, αναζητήσεων, mail, google+, maps, *φυσικές επισκέψεις), τα cookies είναι το λιγότερο cookies.
(το analytics γιατί το έχει βγάλει; για να δείχνει όμορφα στατιστικά στους website owners; όχι βέβαια). *πάνω από 12 εκατομμύρια sites (το 2ο12-2013), σύμφωνα με απαντήσεις στο quora...
Και αν android ή χρησιμοποιείς chrome το έχεις χάσει το παιχνίδι 10000000 % :text-google:

Νίκο ο Ηρακλής έχει δίκιο σε κάθε διαφήμιση πάνω δεξιά έχει ένα |> αν πας εκεί το βελάκι του ποντικιού όμως θα σου εμφανίσει και ένα (Χ). Πατώντας το θα σου βγάλει 2 επιλογές...
Η διαφήμιση καλύπτει την σελίδα.
Αναφορά αυτής της διαφήμισης.

Πατά την 2η επιλογή Αναφορά αυτής της διαφήμισης.
Εκεί που ήταν η διαφήμιση θα σου εμφανίσει τώρα 3 νέες επιλογές.

Τι δεν σας άρεσε σε αυτή τη διαφήμιση;
Επαναλαμβανόμενη
Μη σχετική
Ακατάλληλη

Ε φαντάζομαι πως αν επιλέξεις μία από τις 2 πρώτες (μην σου πω και την τρίτη) είναι εντάξει.
Μόνο σε παρακαλώ μην επιλέξεις "Η διαφήμιση καλύπτει την σελίδα."

:helt

Όσο για τα thumbnails θα δω τι μπορεί να γίνει (αν και υποτίθεται είναι thumbnails, άρα μικρά) XD
nikos.a έγραψε: Εικόνα

Εικόνα
Επίσης ήθελα να ρωτήσω η διαφημίσεις που βλέπεις εδώ είναι αφού ή πριν συνδεθείς στο φόρουμ;
(ωρε πλύση εγκεφάλου από τα κόμματα XD 8) )

Νομίζω πως 350 px πλάτος καλά είναι, μετά γίνεται άσχημο...

Α και Νίκο δώσε μου το link της εν λόγο αγγελίας για να την κόψω.
yiannischris έγραψε:Εγώ κύριοι το έχω ενεργό και σώθηκα !!
και εδώ;;; :P
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”