Αλλαγές αλλαγές...

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!

Πια είναι η επιλογή σας;

Μου αρέσει η 1η πρόταση.
21
41%
Μου αρέσει η 2η πρόταση.
19
37%
Δεν θέλω να απαντήσω.
1
2%
Μπορώ να προτείνω κάτι άλλο;
3
6%
Δεν μου αρέσει καμία πρόταση.
7
14%
 
Σύνολο ψήφων: 51
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

andreas έγραψε:
herco έγραψε:Για μενα το θεμα της πολυπροσωπης θεματολογιας του φορουμ δεν εχει σχεση με το ονομα ή το logo του.
herco έγραψε:ετσι βλεπω και το mens only - κυρια ξυριστικο φορουμ και με λοιπα ανδρικα θεματα. Αρα το αρχικο σημα του Στεφανου ειναι σαφες και σκληροπυρηνικο, και αυτο ψηφισα.
Μην μπερδεύεστε, δεν ήμαστε μόνο ξυριστικό φόρουμ.

Σαφώς και το όνομα/λογότυπο είναι αντιπροσοπευτικά για το θέματ του φόρουμ.
Αν το b&d θα λεγόταν flying horses και για λόγκο θα είχε ένα τριαντάφυλλο... Θα έβγαζε κανένα νόημα; όχι

:thnx

Αντρεα δεν αντιφασκω πουθενα - ισως δεν ημουν σαφης στο οτι κατα τη γνωμη μου ενα φορουμ εχει παντα ονομα και logo βγαλμενο απο το κυριο θεμα του. Φαντασου το B&B να λεγοταν "Ουισκια και Σνικερς" επειδη εχει 11 τεραστια υποφορα και 1.5 εκατομμυριο σχετικα με ποτα και αθλητικα παπουτσια ποστς. Δεν συμβαινει αυτο, επειδη το B&B ειναι κυρια ξυριστικο φορουμ.

Με βαση αυτο ειχα την εντυπωση οτι το δικο μας ειναι κυρια ξυριστικο φορουμ - και αρα το ονομα και το logo θα ηταν επισης σχετικα. Η δηλωση σου ομως οτι το φορουμ δεν ειναι μονο ξυριστικο, δεν ξεκαθαριζει αν ειναι κυρια ξυριστικο - οποτε δεν επιμενω :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
meletios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 14:43
10
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

Ψηφισα το 1ο καθώς το 2ο μου κάνει λίγο ντιγκι-ντάγκικο...
δηλαδή μοιάζει με καμπανάκι
Το πρώτο βέβαια μου μοίαζει με Logo κρεοπωλείου
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

herco έγραψε:Για μενα το θεμα της πολυπροσωπης θεματολογιας του φορουμ δεν εχει σχεση με το ονομα ή το logo του. Το B&B εχει 11 θεματικα φορα εκτος ξυρισματος με 1.5 εκατομμυριο posts - παρα ταυτα ειναι κυρια ξυριστικο φορουμ και το logo του ειναι ξυριστικο.

Αντιστοιχα, ετσι βλεπω και το mens only - κυρια ξυριστικο φορουμ και με λοιπα ανδρικα θεματα. Αρα το αρχικο σημα του Στεφανου ειναι σαφες και σκληροπυρηνικο, και αυτο ψηφισα.
Συμφωνώ με τον συνξυριστή. Εξάλλου μόνο και σαν εικόνα είναι απολύτως αντιπροσωπευτική, κάνει μπαμ και τραβάει το μάτι.
Αρκετά αναγνωρίσιμο επίσης.
Κάποιος έιπε για τα αστεράκια να βγουν. Θα συμφωνήσω.
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Αλήθεια βρε παιδιά γιατί δεν κάνουμε ένα logo που να έχει και λίγο χρώμα; Εγώ θα προτιμούσα κάτι πιο ζωντανό σαν αυτό που σας καταθέτω ως πρόταση παρακάτω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλημέρα σε όλο το Forum μας...

Μετά από δυο μέρες δουλείας και πήξιμο (15 ώρες στο pc) προσπαθούσα να κάνω κάτι και εγώ αλλά κοιμόμουν όρθιος... :sleep
Σήμερα μπόρεσα να ασχοληθώ αλλά μόνο δυο ώρες σκάρτες.

Τα σχέδια που παραθέτω παρακάτω είναι από την επιλογή του Αντρέα,δεν πρόλαβα να δουλέψω και με το πρώτο σχέδιο,αλλά ούτε και κάποιο δικό μου από το μηδέν,βέβαια είναι πολύ πρόχειρα,αλλά δεν με ενδιέφερε η ποιότητα,αλλά η ιδέα μόνο,αν πάρει έγκριση κάποιο από τα δυο που έφτιαξα,μετά θα το τελειώσω,αν δεν αρέσει κανένα από τα δυο...πάλι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάμε για άλλα >>>
έτσι είναι αυτές οι δουλειές... :megagrin
Test 1.jpg
Test 2.jpg
!.Αυτά για την ώρα.!



ΥΓ: Δέχομαι - ιδέες - παρατηρήσεις - διορθώσεις - σχόλια - αλλά και οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει...
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Και του Στέλιου και του Αντώνη είναι φοβερά.
Μου αρέσουν και τα δύο κυρίως επειδή έχουν χρώμα.
Θα μπορούσε μέσα σε ενα ξυραφι , να υπάρχει η φαλτσέτα.
Συγχαρητήρια παντός σε ολους για τα σχέδια και τις ιδέες.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

Tony έγραψες!!!!
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Παρακαλώ από εδώ και πέρα οποίες προτάσεις γίνονται να είναι μέσω πμ σε εμένα.

Ευχαριστω
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Η πρόταση μου λίγο διαφοροποιημένη
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Επειδή απ ότι βλέπω ουσιαστικά δεν "καλύπτει" κανένα από τα σχέδια που προτάθηκαν προς ψήφισμα.
Ανακαλώ τα σχέδια και ακυρώνω την διαδικασία.

ΚΑΙ...

Επειδή είδα κάποιες ενδιαφέρουσες προτάσεις από κάποια μέλη και πιθανόν να υπάρχουν και άλλα μέλη που δεν έχουν εκφράσει ακόμα το ενδιαφέρον τους να προτείνουν κάτι.

Δίνω παρακάτω τις προϋποθέσεις που πρέπει να έχει το λογότυπο.
  • Το κεντρικό του θέμα να είναι ο άνδρας
  • Να συμπεριλαμβάνει κάποιο ξυριστικό "αξεσουάρ" με το να το "υπαινίσσεται" ή να το "ενσωματώνει" στο σχέδιο.
  • Να είναι μοντέρνο, με μία μικρή πινελιά κλασικού (χωρίς να είναι κανόνας το τελευταίο)
  • Να μην είναι επίπεδο (flat)
  • Μπορεί να έχει χρώμα ή να είναι "μονοχρωματικό"
  • Το url (mens-only.gr)δεν είναι υποχρεωτικό να υπάρχει.
  • Μπορείτε να προτείνετε παραπάνω από 1 σχέδια
  • Θα παραδώσετε το αρχείο psd ή το αντίστοιχο αρχείο όπου θα περιέχει τα κάθε στρώματα (layers) ξεχωριστά
  • Εάν γίνει δεκτή η πρότασή σας, τα πνευματικά δικαιώματα του σχεδίου θα ανήκουν εξ ολοκλήρου στο mens-only.gr και δεν θα ζητήσετε εκ των υστέρων καμία πνευματική/χρηματική ή οποιαδήποτε άλλου τύπου αποζημίωση*.


Ελπίζω να είναι ξεκάθαροι. Μελλοντικά μπορεί να δεχθεί διάφορες μετατροπές, για τις οποίες και μπορείτε να ενημερωθείτε από εδώ.
Εάν λοιπόν δέχεστε τους παραπάνω όρους παρακαλώ καταθέστε τις προτάσεις σας μέσω πμ πάντα.


:thnx :hellas

Φιλικά,

Ανδρέας


*Ο λόγος για τα πνευματικά δικαιώματα νομίζω πως είναι ξεκάθαρος και ελπίζω να μην προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις. Είναι καθαρά όρος για να προστατεύσει την κοινότητα και τίποτα παραπάνω.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”