Αλλαγές αλλαγές...

Εφημερίδες! Έκτακτο παράρτημα!
Εφημερίιιιδεεεες!!!!

Πια είναι η επιλογή σας;

Μου αρέσει η 1η πρόταση.
21
41%
Μου αρέσει η 2η πρόταση.
19
37%
Δεν θέλω να απαντήσω.
1
2%
Μπορώ να προτείνω κάτι άλλο;
3
6%
Δεν μου αρέσει καμία πρόταση.
7
14%
 
Σύνολο ψήφων: 51
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Φάσκεις και αντιφάσκεις...

Αλλά δεν πειράζει :megagrin :beah2 :thnx
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εξηγησε μου Αντρεα που αντιφασκω :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Από τα δύο του Στέφανου μου αρέσει περισσότερο. Παραπέμπει ευθέως στο ΠΞ άσχετα αν απεικονίζει μόνο straights. Το άλλο με τα παπιγιόν και τις κουκίδες δεν μου λέει κάτι. Επίσης θεωρώ ότι μάλλον δεν είναι άμεσα κατανοητό τι ακριβώς δείχνει -ειδικά αν το δει κάποιος τρίτος που δεν έχει σχέση με ΠΞ.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

herco έγραψε:Για μενα το θεμα της πολυπροσωπης θεματολογιας του φορουμ δεν εχει σχεση με το ονομα ή το logo του.
herco έγραψε:ετσι βλεπω και το mens only - κυρια ξυριστικο φορουμ και με λοιπα ανδρικα θεματα. Αρα το αρχικο σημα του Στεφανου ειναι σαφες και σκληροπυρηνικο, και αυτο ψηφισα.
Μην μπερδεύεστε, δεν ήμαστε μόνο ξυριστικό φόρουμ.

Σαφώς και το όνομα/λογότυπο είναι αντιπροσοπευτικά για το θέματ του φόρουμ.
Αν το b&d θα λεγόταν flying horses και για λόγκο θα είχε ένα τριαντάφυλλο... Θα έβγαζε κανένα νόημα; όχι

:thnx
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

ειναι το 3ο post που κανω και τελευταιο.το σχεδιο του Στεφανου πιστευω οτι χαρακτηριζει πιο καλα το φορουμ.το φορουμ κατα βαση ειναι ξυριστικο ,δεν ειναι ποικιλης υλης.το οτι υπαρχουν και αλλα θεματα δεν ειναι το κυριοτερο.ο Νωντας πιστευω οτι στο σχεδιο του συμβιβασε ωραια τα πραγματα χωρις ομως να ξεφυγει απο το θεμα.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Εγώ δεν ψήφισα παιδιά,αφού δεν έχει γίνει κατανοητό το αν μπορούμε να παρέμβουμε η όχι.. :confused

1.Δεν καταλαβαίνω θα μπει ένα από τα δυο logo υποχρεωτικά;
2.Αν μπορούμε να παρέμβουμε,μπορούμε και να φτιάξουμε-δοκιμάσουμε,κάτι δικό μας,όπως κάποια μέλη παραπάνω;
3.Αν φτιάξουμε ένα δικό μας,πρέπει να είναι μόνο σε άσπρο-μαύρο;

Μπορώ να πω πως το logo είναι καθαρά θέμα marketing,όμως στην δική μας περίπτωση είναι διαφορετικά,θα πω πως αφορά κυρίως τον Αντρέα,αφού δική του θα είναι η τελική απόφαση.

Σαφώς το logo δεν είναι απαραίτητο να απεικονίζει όλο το περιεχόμενο των ενοτήτων του forum,αλλά από τα δυο που είδα αυτό δεν ισχύει,και τα δυο ωραία είναι,επιδέχονται όμως αρκετές βελτιώσεις,δεν ξέρω ποιος τα έφτιαξε,αλλά δείχνουν amateur για επαγγελματία,το logo είναι σοβαρή υπόθεση και κράχτης,αν γίνομαι κατανοητός...!


ΥΓ:Αν μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος από την ομάδα συντονιστών,θα ήταν ότι καλύτερο,παιδιά τα λέω αυτά γιατί πιστεύω πως πολλοί από εμάς μπορούμε να βάλουμε το λιθαράκι μας... :megagrin



Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

1) Αυτά προτείνονται από εμένα (με προσωπική προτίμηση το 2ο) μέσα από 5-6 που σχεδίασαν οι "επαγγελματίες", υποχρεωτικό δεν είναι *όχι.
2) Ναι σαφώς και δέχομαι παρεμβάσεις (σε λογικά πλαίσια)
3) Όχι ούτε εγώ κατάλαβα το κόλλημα των "επαγγελματιών"

Γενικά, για να ξέρετε ξοδεψα 55-60 ευρώ για το λογότυπο οπότε μην περιμένετε επαγγελματικά πράγματα. Η εταιρία είναι κάπου στην Αμερική (?). Το αποτέλεσμα το βλέπετε. Πιστέψτε με αυτά είναι τα καλύτερα από όλα όσα δέχτηκα.
Μπορούν να το επιβεβαιώσουν και οι συντονιστές μας.
Μάλιστα η πρόταση του Στέφου είναι βασισμένη σε ένα αρχικό τους σχέδιο όπου το μετέτρεψε απλά σβήνοντας κάποια πράγματα.
Η δικιά μου πρόταση έπρεπε να την ζωγραφίσω μόνος μου σε χαρτάκι να την βγάλω φωτογραφία για να καταλάβουν τι ήθελε να πει ο ποιητής.

Στο λογότυπο δεν θέλω πολλά και περιορισμούς... οι προτάσεις που έχω δει προς το παρών δεν μου αρέσουν. Οπότε και δεν το συζητάω.
Σαφώς θα πρέπει κάτι να μου αρέσει για να το δεχτώ σαν αντιπρόταση.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Θα προτιμούσα να περιμένω να δω αν θα εμφανιστεί κάτι ακόμη που να είναι καλό πριν ψηφίσω. Μέχρι πότε έχω χρόνο;
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

προς το παρών έχουμε λίγο...
απ ότι είδατε δεν έχω βάλει όριο.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Αντρέα σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου...

Τώρα κατάλαβα,και έγινες σαφής .!

Τώρα για τους "επαγγελματίες" δεν θα σχολιάσω,δεν θέλω...!



ΥΓ:Αντρέα αν θέλεις πες λίγο πως το θέλεις το logo,δηλαδή συνήθως τα logo έχουν εξωτερικό περίγραμμα πχ:κύκλο-ελλειπτικό κύκλο-οβάλ-τετράγωνα,η δίνουν σχήμα με γραμματοσειρές,μετά πάμε στο εσωτερικό,τα ρωτάω δε αυτά,γιατί πάντα πρέπει να σέβεσαι το τι θέλει ο άλλος,αλλά και να καταλάβω καλύτερα πως το φαντάζεσαι,δεν μας περιορίζει τίποτα,το μόνο που χρειάζεται σε αυτές τις περιπτώσεις είναι φαντασία,σε αυτό στερεύει ο καλλιτέχνης πάντα...!



Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Νέα σχετικά με το φόρουμ”