Τένις κανείς?

Πάνω απ όλα φίλαθλοι!
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Εχθές πήγα και έκανα πρώτη μέρα τένις, ηθελα απο παλιά να πάω αλλά όλο κάτι τύχαινε και δε πήγαινα.Κακώς όμως γιατί ένα πολύ ωραίο άθλημα και τα πήγα άριστα για πρωτη μέρα και αρχάριος, αν πήγαινα απο νεαρή ηλικία ίσως τώρα να με βλέπατε στο Roland Garros :megagrin .Θα ακολουθήσω μετά χαράς το πρόγραμμα όσο μπορώ αν και πηγαίνω και γυμναστήριο και πρέπει να τα συνδυάζω και τα δύο μαζί όσο μπορώ.Στο γυμναστήριο πηγαίνω για χρόνια , καλό είναι αλλά καταντάει μονότονο και μη ενδιαφέρον.Το τένις είναι ομαδικό άθλημα, έχει συνεχή επικοινωνία με πολλά παιδιά (έχει αρκετά μανούλια) και αποκτάει ενδιαφέρον με τα χρόνια.Το συστήνω σε όλους σας να το δοκιμάσετε , αν θέλετε να γυμνάζεστε και να διασκεδάζετε ταυτόχρονα.

Πηγαίνει κανείς σας τένις ρε ρεμάλια?Αν έιναι κάποιος έμπειρος και ασχολείται με το άθλημα θα ήθελα συμβουλές για αγορά ρακέτας!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Τένις έπαιζα από μικρός. Περισσότερο γιατί με είχαν πάει οι γονείς μου παρά γιατί μου άρεσε. Είναι ωραίο άθλημα πιστεύω, απλά εγώ με τα αθλήματα ποτέ δεν τα πήγα καλά. Σαν παιδί ποτέ δεν είχα καταλάβει γιατί πρέπει να κυνηγάω μπάλες ή μπαλάκια. Δεν έβρισκα το νόημα. Όμως νόημα υπάρχει και αυτό είναι η βελτίωση του σώματος αλλά και η ψυχική υγεία.

Όταν μεγάλωσα και έγινα έφηβος και πιο αυτόνομος παράτησα και το τένις και ένα σωρό άλλα αθλήματα που έκανα και δεν ξανασχολήθηκα καθόλου με το άθλημα αυτό από τότε.

Τελευταία μόνο είχε αναζωπυρωθεί το ενδιαφέρον μου για το τένις λόγω της Ρουμάνας αθλήτριας που βλέπετε στην φώτο. Πρόσφατα όμως υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση σμίκρυνσης του πλούτου της γιατί την εμπόδιζε στον πρωταθλητισμό είπε η χαζή και αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα για εμένα.

Μετά την επέμβασή της το τένις δεν έχει κανένα νόημα για εμένα πλέον ...

Εικόνα
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

:lachtot :lachtot Γιατί βρε slur μαζί της θα έπαιζες και το πήρες κατάκαρδα?Αντε και να έκλεινες και έναν αγώνα θα μπορούσες να παίξεις μαζί της :shocking , τι θα κοίταγες το μπαλάκι που έρχεται η το πολυτελές μπαλκόνι της?

Πέρα απο τη πλάκα αν δε γυμνάζεσαι και θέλεις να κάνεις κάτι γι αυτό ,καλό είναι να ξαναμπείς στο άθλημα.Και πολύ πιθανόν να βρείς κάτι παρόμοιο της ρουμάνας!Καλά τώρα που τη βλέπω πιο καλά ,δε θα βρείς τέτοιο αλλά κατα προσέγγιση!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Πάντως το τένις είναι πολύ κουραστικό άθλημα και απαιτεί πολύ καλή φυσική κατάσταση. Και για να το κάνω πιο σαφές αν κάποιος δεν το ξέρει, το ποδόσφαιρο είναι καθισιό σε σχέση στο τένις.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Έχω κάνει και πιο κουραστικά αθλήματα Απόστολε, όπως το waterpolo για παράδειγμα. Εκεί ούτε να σταθείς για να ξεκουραστείς δεν έχει, συνέχεια στο κολύμπι.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Τώρα ασχολείσαι με κάτι slur? :megagrin
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Όχι Ηλία, δεν είμαι καθόλου αθλητικός τύπος.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Εγώ τι να πω δηλαδή που η μόνη σχέση με αθλητισμό είναι πριν 15 χρόνια που έπαιζα μπιλιάρδο (Γαλλικό).
Μην μου πείτε το ποδήλατο! Δεν είναι άθληση αν το κάνεις 1 φορά το εξάμηνο!

Slur τα σέβη μου! :worthy Καλή επιλογή :thumbsup και κρίμα!
Υπάρχουν και αλλού βρε πεπονιές που κάνουν τέτοια πεπόνια! :megagrin ε καλά παρόμοια!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
JohnnyBlade
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:16
13
Τοποθεσία: Μεγαρα
Has thanked: 38 times
Been thanked: 19 times
Ηλικία: 43

slur για ψαξε λιγο για την Dominika Cibulkova και τα λεμε.

και μην ακουσω σχολια για το επωνυμο τις. :beah2
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Καλή είναι η Dominica αλλά προτιμώ τα πεπόνια του slur, η μάλλον τα πρώην πεπόνια!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητισμός”