Η ώρα του μάρκετινγκ

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11254 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Έχει κανένας καλλιτεχνικό πνεύμα;

Έλεγα αν ήταν να φτιάχναμε καμία κάρτα (απ αυτές τις μικρές επαγγελματικέ) ή ένα μικρό πλακάτ σε μέγεθος μισό Α4 ας πούμε, και να το έβαζε ο κύριος Τσομπάρης αν θέλει βέβαια σε κάποια ευδιάκριτη θέση στο κατάστημά του.
Λέτε να το δεχόταν;
Ρωτάω όσους έχουν πάει και έχουν επικοινωνία μαζι του.

Πως σας φαίνεται σαν ιδέα;
Καλή ή γαϊδουριά;

:danke
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Δεν μου φαίνονται καθόλου ώριμα τα πράγματα Ανδρέα.
Για εμάς κάποια πράγματα είναι αυτονόητα, εκεί όμως μας κοιτάνε σαν εξωγήινους.
Εδώ μία ιστοσελίδα δεν έχουν αξιωθεί να φτιάξουν. Αμφιβάλω αν έχουν καν πρόσβαση στο ίντερνετ από το μαγαζί τους. Αν είχαν θα μας είχαν βρει και θα είχαν πει 5 πράγματα.

Από την άλλη το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Τσομπάρης και το φόρουμ πρέπει να γνωριστούνε και να αναπτύξουν κάποιου είδους σχέση. Και οι δύο έχουν να κερδίσουν.
Εμείς του φέρνουμε πελάτες και αυτός μας φέρνει μέλη.

Δεν ξέρω αν έχεις πάει ποτέ για να καταλάβεις πως είναι η κατάσταση. Εγώ σίγουρα θα ντρεπόμουν να του ανοίξω τέτοια συζήτηση. Η αρτηριοσκληρωτική κυρία θα μου ξίνιζε τα μούτρα και θα με αντιμετώπιζε με καχυποψία, ο κυρ-Γιάννης θα με έβλεπε σαν τον «ET go home» και ο μόνος που θα άκουγε αλλά μέχρι εκεί είναι ο γιός.
Εδώ την πρώτη φορά που πήγα η κυρία μου άνοιξε 2 μαχαίρια και μετά μου έλεγε ότι δεν μπορεί να μου ανοίξει άλλα γιατί προφανώς δεν την έπειθα σαν σοβαρός πελάτης επειδή είμαι κάτω των 60 χρονών και δεν ξέρω τι περίμενε :dash

Αν θέλεις δοκίμασε να πας εσύ επίσημα σαν διαχειριστής του φόρουμ, ή αν δεν μπορείς ο Απόστολος, και να ανοίξεις μία γενικότερη συζήτηση αρχικής γνωριμίας. Ίσως μετά από καιρό καταλάβουν ποιοι είμαστε, το καλοπροαίρετο της υπόθεσης και ενδεχομένως να ανοίξει κάποιου είδους συνεργασία (αμφιβάλω).
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11254 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Σαφέστατα και δεν θα πάει κάποιο μέλος του φόρουμ αλλά εγώ, από την στιγμή που μπορώ.
Απλά ρωτάω τα μέλη του φόρουμ που έχουν πάει εκεί και έχουν δει πως είναι τα πράγματα.
Τώρα το πόσο αρνητικοί θα είναι ή θετικοί αυτό θα το δω και από μόνος μου.

Τώρα αναγκαστικά μετά το νέο έτος!
Τι κρίμα! :boeller
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Για παράδειγμα ένα από τα πρώτα πράγματα που θα σκεφτούνε μόλις τους ζητήσεις να βάλεις την διαφήμιση του φόρουμ στη βιτρίνα τους θα είναι το εξής: «και σε εμάς τι θα δόσεις;».

Εσύ βέβαια απαντάς ότι σας στέλνω πελάτες από το φόρουμ όμως αυτοί δεν πείθονται. Θα σου πουν ήρθαν εδώ γιατί δεν είχαν πουθενά αλλού να πάνε. Το ότι ο κόσμος αγοράζει και από το ίντερνετ δεν το έχουν ανακαλύψει. Για να καταλάβεις, όταν με ρώτησε ο κυρ-Γιάννης από πού αγόρασα τα μαχαίρια που του πήγα σήμερα για τρόχισμα και του είπα από τον Καναδά, νόμιζε ότι μένω στον Καναδά και ήρθα για Χριστούγεννα στην πατρίδα. Και μου είπε μάλιστα «εκεί στον Καναδά που μένεις έχει καλά λουριά από άλογο» Επειδή είχα ζητήσει λουριά μεγάλα που δεν έχουν.

Θέλω να πω ότι πρέπει να έχεις σκεφτεί και κάποιου είδους πιθανή συμφωνία για διαφήμιση στο σάιτ του φόρουμ αυτού ή τουλάχιστον να είσαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να στο πουν αυτοί.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Καταρχην Αντρεα πρεπει να τους δωσεις να καταλαβουν τι σημαινει....... φορουμ :scared5
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7388
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11254 times
Been thanked: 10685 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ε θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρω! :megagrin
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
zamc
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: 11 Οκτ 2010, 09:19
13
Τοποθεσία: Βριλήσσια - Αττική
Has thanked: 17 times
Been thanked: 37 times
Ηλικία: 47

Καλού κακού Ανδρέα κουβάλα και κάνα laptop μαζί με καμιά σύνδεση internet (μέσω κινητής!)
OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
M.GANDHI
Άβαταρ μέλους
eliakiss
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 17:47
13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 57

Σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να προτείνουν οι διαχειριστές μας το forum μας σε αυτό του Ελληνικού στρατού όπου φαντάζομαι θα υπάρχει άφθονο ενδιαφέρον για καλό ξύρισμα, έστω κι αν ο χρόνος τους είναι λίγος.
Clean face, clean heart...

Ηλίας
Άβαταρ μέλους
JohnnyBlade
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:16
13
Τοποθεσία: Μεγαρα
Has thanked: 38 times
Been thanked: 19 times
Ηλικία: 43

εμεις εδω μιλαμε για πολλα που αφορουν το ξυρισμα ....καλη ιδεα.
αλλα μπορει να γινει και κατι ακομα, ενα κουτακι διαφημηση το ενα φορουμ για το αλλο.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Καλή ιδέα, εν τω μεταξύ έχει ανοίξει κάποιος που είναι μέλος κάποιο θέμα που να μιλάει για το mens only στο συγκεκριμένο φόρουμ ;;;

Αν και καλό θα ήταν να το κάνει κάποιος που είναι ήδη μέλος γιατί να γραφτείς για να κάνεις 1 και μοναδικό ποστ διαφημίζοντας ένα άλλο φόρουμ είναι λίγο αγένεια.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”