Τα Γενέθλια του Forum

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Σε 3 μήνες ακριβώς (20/01/2012 σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία) το forum συμπληρώνει 3 χρόνια λειτουργίας. Δεν νομίζετε ότι αυτό πρέπει να εορταστεί αναλόγως? Έχουμε μπροστά μας τρείς ολόκληρους μήνες να καταλήξουμε στο πως θα εορταστεί και να το προετοιμάσουμε.
Από την στιγμή που είναι εκ των πραγμάτων αδύνατη μια συγκέντρωση όλων μας, θα πρέπει να σκεφτούμε κάτι άλλο. Από μέρους μου έχω σκεφτεί τα εξής:

Ι. Η ακριβότερη πρόταση
Επικοινωνούμε με κάποιον κατασκευαστή πινέλων και διαπραγματευόμαστε την κατασκευή πινέλων (όχι απαραίτητα κάποιο πρωτότυπο μοντέλο) με τυπωμένη την επωνυμία του forum στην λαβή.

ΙΙ. Η φθηνότερη πρόταση
Ζητούμε από κάποιον κατασκευαστή σαπουνιών (υπάρχουν αρκετοί και στην ελληνική αγορά) να μας φτιάξει ένα σαπούνι Mens Only Limited Edition, με τα χαρακτηριστικά που επιθυμούμε (άρωμα, συστατικά, ιδιότητες).
Ή εναλλακτικά να "αντιγράψει" ένα ήδη υπάρχον, αν αυτό επιτρέπεται.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Από αυτά που λες δεν μπορεί να γίνει τίποτα Φώτη.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Θα συμφωνησω με τον Slur.. Για το πινελο χρειαζομαστε τουλαχιστον 50 παραγγελιες ΣΙΓΟΥΡΕΣ και αυτο κατ'ελαχιστο.

Τωρα για το δευτερο, εαν καποιος εχει μια σχεση με καποιον που παρασκευαζει σαπουνια (ξυρισματος) θεωρητικα μπορει να τον ψησει να κανει μερικες "φουρνιες" και να βαλει το καταλληλο αυτοκολλητο. Και παλι δυσκολο, γιατι δεν θα προκειται να παραγει 10 σαπουνια, αλλα σε τριψηφιο αριθμο, εαν δεν θελει να μπει μεσα. Καλως ή κακως δεν ειμαστε ακομη τοσοι ωστε να σηκωσουμε κατι τετοιο απο μονοι μας. Και δεν μπορω να φανταστω οτι απο τα 30 (λεμε τωρα) ενεργα μελη θα θελουν ολοι να παρουν απο 4-5 σαπουνια... Οποτε θα ελεγα, ΚΑΝΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ! Εαν θελετε ομορφα πραγματακια με το logo του φορουμ! Οσο πιο πολλοι ενεργοι ειμαστε, τοσο πιο καλες πιθανοτητες εχουμε να πετυχουμε και αυτο που θελουμε, αλλα και καλυτερη τελικη τιμη... Απλα πραγματακια! :megagrin




EDIT
Φωτη να υπενθυμισω μια (ομολογω φιλοτιμη) προσπαθεια για ενα customized scuttle το οποιο δεν ειναι και τοσο τραγικο, και μπορει να γινει και σε μικρους αριθμους.. Η προσπαθεια απετυχε. Δεν ειναι ωριμες οι καταστασεις ακομη..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Άν θέλετε για τα 3 χρόνια λειτουργίας του Forum και να ευχαριστήσετε κάποιο μέλος θα μπορούσατε να μαζέψετε κάποια χρήματα και να μου στείλετε προσωπικά μια γυναίκα να της πετάξω τα μάτια έξω :smilie_sh_011 .Να είναι λίγο ψηλή ,ανεξαρτήτου χρώματος, πλούσια τα ελέη του κυρίου, ας είναι και ξένης προελεύσεως δεν είμαι ρατσιστής και να είναι γνώστρια των πραγμάτων!
Ξέρω είναι μονότονο αυτό που ζητάω αλλά τουλάχιστον αφου δε γίνεται κάτι ομαδικό ας γίνει κάτι σε προσωπικό επίπεδο :bigsmilie
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις”