Καταστήματα (ηλεκτρονικά ή μη) με Πένες και άλλα είδη γραφής

Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Όχι Τάσο, δεν έχω ψωνίσει. Μόνο μέσω του SBRE Brown το γνωρίζω, μιας και είναι -κατά κάποιο τρόπο- χορηγός του. Γι'αυτό και δεν έχω λόγο, να μην το εμπιστευτώ.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
sthpa
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2016, 20:09
7
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Tasos123 έγραψε:Να προσθέσω και εγώ άλλα 2 που δεν έχουν ειπωθεί και από δικιά μου έρευνα τα δύο αυτά καταστήματα προτάθηκαν από τη κοινότητα και του FPN. To La Couronne du Compte στην Ολλανδία (Ε.Ε. !!!!!) και το άλλο είναι το pure pens που είναι αγγλικό και πωλεί προϊόντα της Noodler's. Tα link δίδονται κάτωθι:

https://www.lacouronneducomte.nl/

http://www.purepens.co.uk/
Ένα γειά στην κοινότητα, μιας και είναι το πρώτο μου post  εδώ.
Τα δυο προαναφερόμενα καταστήματα είναι πολύ καλά, έχω αγοράσει πράγματα και από τα δυο
τον τελευταίο μήνα. Αλλά προσοχή: Στην σελίδα του "La couronne du compte" φαίνονται πράγματα που μπορεί
να μην είναι διαθέσιμα. πχ. δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου μελάνια από Private Reserve.

Άλλο πολύ καλό κατάστημα, με αγορά κι από εκεί είναι το "The Cult Pens" Αγγλία μεριά.
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Καλά που μου του είπες γιατί έχω προγραμματίσει τις προσεχείς μέρες να κάνω μια αγορά από το ολλανδικό και στο σαιτ του λέει ότι private, πράγμα που για εμένα το βρίσκω αρνητικό. Φαντάζομαι ότι στο checkout θα σου εμφανίζει ότι δεν έχει stock ;
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
sthpa
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2016, 20:09
7
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Όχι στο checkout, όταν τελειώσει η παραγγελία σου στέλνουν e-mail επιβεβαίωσης, και μετά από
μερικές ώρες σου στέλνουν νέο e-mail με όσα υπάρχουν και όσα δεν υπάρχουν. Εγώ παρήγγειλα ένα PR DCSSBlue,
δεν υπήρχε, νέο mail να μου το αλλάξουν με American Blue. Η απάντηση:
Hello,
Sadly, most blues by PR are currently not in stock, we are waiting for new inks to arrive.
οπότε, και έχοντας υπόψιν τα προβλήματα της PR με τον θάνατο του ιδρυτή της (αυτή τη στιγμή
σχεδόν κανένα μαγαζί στις ΗΠΑ δεν έχει στοκ από PR),
άλλαξα την παραγγελία σε Visconti Blue.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Είδη γραφείου”