Επαναφορά μαύρου σε πλαστικούς προφυλακτήρες

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!

Σήμερα έχοντας ρεπό για τις επόμενες 4 μέρες, αποφάσισα να ασχοληθώ με το αυτοκινητό μου.
Τα πράγματα που έκανα ήτανε
2 χέρια πλύσιμο (από χτες το απόγευμα).
1 χέρι γρήγορο σήμερα το πρωί να φύγουνε οι σκόνες.
Πέρασμα 3 χέρια με αλοιφές. 3M ( Fast Cut Plus, Extra Fine)
Μια χοντρή αλοιφή (Fast Cut Plus) που την δούλεψα στο χέρι για να φύγουν γρατζουνιές
Μια μέτρια αλοιφή (Extra Fine) που την δούλεψα με τον αλοιφαδόρο.
Ενα ακόμα χέρι με την μέτρια αλοιφή στο χέρι ώστε να πάρω τα "δύσκολα" σημεία και ότι απόθεμα είχε μείνει από τα "εύκολα".
+ Ο λόγος που άνοιξα αυτό το άρθρο. Την επαναφορά των πλαστικών προφυλακτήρων και άλλων πλαστικών μερών του αυτοκινήτου.

Λοιπόν. Προσπερνάω όλα τα παραπάνω και μπαίνω στο θέμα μας.
Σε αυτό το βίντεάκι δείχνω πως μπορείτε με εύκολο τρόπο να επαναφέρετε το μαύρο χρώμα στα πλαστικά του αυτοκινήτου.

[youtube][/youtube]

1) Συγνώμη για την κάμερα που έπαιζε. α) Ήτανε από το άγχος μου. β) Την κράταγα με το ένα χέρι γ) Με έβλεπε μια γιαγια να μιλάω μόνος μου. :confused
2) Το υλικό αυτό δεν το είχα διαβάσει στο ίντερνετ (ακόμα δεν έχω βρει κάποιον να το αναφέρει :mad ) αλλά το δοκίμασα κατά τύχη πριν 1,5 χρόνο και έπαθα πλάκα....
Για να έχει λίγο αγωνία, θέλετε να το πω ή να κάνετε καμία μαντεψιά πρώτα???

Ορίστε και το τελικό αποτέλεσμα.... (μερικές είναι θολές σε ένα σημείο λόγο του φακού...)
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Το τρίπτυχο της επιτυχίας για να δείχνει ένα αυτοκίνητο όμορφο (κατά την γνώμη μου)
Ζάντα, Λαμαρίνα, Πλαστικό
Εικόνα
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Θα το πάρει το ποτάμι για να μην σας κουράζω άδικα.
Το υλικό που χρησιμοποιώ είναι αυτό
Εικόνα

:dance :dance3 :dance5

Εννοείται πως δεν χρειάζεται να είναι αρωματική ούτε η συγκεκριμένη μάρκα. Απλά αυτή είχα σπίτι.

Αυτά. Αν κάποιος το δοκιμάσει, περιμένω εντυπώσεις!!!
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο”