Ημερολόγιο Ταξιδίου: "7002 χλμ για ένα Τυφλό Ραντεβού"

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Φωτογραφίες, ιστορίες, εμπειρίες από τα ταξίδια των μελών μας.
Άβαταρ μέλους
jimlertas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 02 Μαρ 2013, 12:26
11
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Been thanked: 14 times

Πολύ καλό, δεν κουράζει στην ανάγνωση, έχει στοιχεία ρομαντισμού, κεντρίζει το ενδιαφέρον αφήνοντας και ένα τόνο μυστηρίου, πράγματι καλό, προφανώς έχεις διαβάσει πολλά βιβλία. Για το άλλο τώρα, δεν βλέπω σε τι θετικό θα μπορούσε να αποβεί το να της το πεις, ενώ μπορώ να φανταστώ αρκετά αρνητικά, προσωπικά δεν θα το έκανα. Καλή τύχη και ότι επιθυμείς.
NavalArchitect

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, όχι δεν θα της δώσω το link. Θα δούμε τί θα γίνει, προσωπικά δεν βλέπω φως αλλά έτσι είναι αυτά, ό,τι είναι να έρθει ας έρθει μόνο του.
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Οχι Κωνσταντινε τα πραγματα δεν ειναι μονο τυχαια τα γεγονοτα πολλες φορες εαν δε τα σπρωξεις δεν γινονται πραγματικοτητα . << Συν Αθηνά και χείρα κίνει >> . Το λινκ μπορει να το μαθει και τυχαια βεβαιως-βεβαιως .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
NavalArchitect

Ευχαριστώ Νίκο, αυτό μου έγραψε κι ένας φίλος στο άλλο φόρουμ. Μίλησα πριν 2-3 ώρες λίγο μαζί της (mobile chat), ίσως τελικά της λείπει και της ίδιας η δική μου παρέα. Είδωμεν.
dgn
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 29 Δεκ 2011, 02:24
12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 18 times

Εκπληκτική αφήγηση που σε συνεπαίρνει.
Νομίζω οτι άξιζε το ταξίδι Κωνσταντίνε.
Έχω κάνει παρόμοιο αλλά τότε ζούσα σε πιο βόρειες χώρες :-)
Άβαταρ μέλους
Deimitori
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: 17 Μαρ 2013, 16:47
11
Τοποθεσία: Ηλιούπολη και Νέα Μάκρη Αττικής
Has thanked: 27 times
Been thanked: 38 times

Πολύ καλή αφήγηση! Καλή συνέχεια εύχομαι Κωνσταντίνε!
Πρίν πέσω στό κρεββάτι γιά ύπνο
βυθίζω ένα κλαράκι στήν καρδιά μου
να γίνει στ΄ όνειρό μου δάσος!
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Κατι τετοια σαν του Κωνσταντινου και πολλων αλλων που απλα δεν αφηγηθηκαν ποτε ειναι που οταν γερασουμε θα μεινουν σαν καλες αναμνησεις ανεξαρτητως αποτελεσματος . Η ζωη οσα μνημονια και δυσκολιες ερθουν εχει κατι μαγικο που δεν μπορουν να μας το παρουν εαν εμεις δεν θελουμε .Και μην ξεχναμε ολοι μας << για δυο πραγματατα να μην στεναχωρουμαστε για αυτα που φτιαχνονται και αυτα που δε φτιαχνονται >> καλο βραδυ με ονειρα ομορφα που μπορει καποτε να γινουν πραγματικοτητα .

Κωνσταντινε εαν ολα πανε καλα κουμπαροι το Φορουμ ενταξει ?
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
NavalArchitect

Φυσικά Νίκο, μέσα, no problem!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”