Γυαλιά Ηλίου

Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Η πλάκα είναι οτι μετά τον Στρατό είχα αγοράσει το συγκεκριμένο μοντέλο Ray ban και μετά απο λίγο το πούλησα επειδή φαίνονταν τα μάτια μου οταν ημουν στην σκιά και φαινόταν σαν να ηταν μυωπίας.....Τόσο ήξερα ο #4%@!! :dash :dash :dash :dash :dash :dash :dash
Το κακό βέβαια ολοκληρώθηκε οταν πριν απο 5 χρόνια περίπου έχασα (έπεσαν απο το αμάξι οταν βγάζαμε πράγματα σε διακοπές ) τα αγαπημένα μου Ray Ban bausch Lomb for driving . Τέτοιο γυαλί για την οδήγηση απλά δεν υπήρχε....Απίστευτο κρύσταλλο (μελί χρώμα το αγαπημένο μου ) εξαφάνιζε οποιαδήποτε αντανάκλαση στον δρόμο , και έκανε την οδήγηση παιχνιδάκι και με ντάλα ήλιο , τι να πω κρίμα... :(
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Αρη εχω η ειχα ακριβως τα ιδια γυαλια τα ειχα παρει πριν απο τριαντα χρονια απο την Αγγλια και δεν μου αρεσαν γιατι στην σκια φαινοταν σαν μυοπιας. Τωρα που επηξε λιγο το μυαλο τα ψαχνω και δεν τα βρισκω :dash :dash
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Α ρε Νίκο , ομοιοπαθής και εσύ ??? Καταπληκτικό γυαλί αλλά τα μυαλά που είχαμε τότε ήταν άστα να πάνε :b ............Και οσο βλέπω σε τι τιμές παίζουν στο ebay..... :boeller .Οχι οτι θα τα πουλούσα βέβαια.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
aggeloshellas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03 Μαρ 2015, 11:21
9

φίλοι καλημέρα. είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum. Ένας φίλος με ενημέρωσε για ένα e-shop που έχει πολύ οικονομικά γυαλιά ηλίου, πιστοποιημένα με CE αλλά δεν είναι επώνυμη μάρκα το ***
Πάντως σε όλη την Ευρώπη αλλά και στην Αμερική υπάρχουν πάρα πολλές εταιρείες πλέον με δικά τους brand names, που έχουν μεγάλη απήχηση στο κοινό που αρνείται να πληρώνει τα εξωφρενικά ποσά που ζητάνε οι δύο μεγάλοι κολοσσοί και έχουν κάτω από την ομπρέλα τους όλες τις ακριβές μάρκες και διαμορφώνουν την παγκόσμια αγορά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 04 Μαρ 2015, 18:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Θα σε παρακαλέσω να επικοινωνήσεις με τον διαχειριστή για την διαφήμιση οποιουδήποτε προϊόντος ή καταστήματος. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Γυαλιά ηλίου με ζωγραφισμένα μουστάκια για όσους ενδιαφέρονται 8)

Εικόνα
Kleon Pittas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 27 Ιουν 2017, 10:38
6

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ πρόσφατα είχα πάει μια βόλτα στο Factory Outlet να αγοράσω μαγιό και έπεσε το μάτι μου σε κάτι ανδρικά γυαλιά ηλίου και διαπίστωσα τότε πως το εν λόγω κατάστημα διέθετε πάρα πολλά Brands γυαλιών και σε πολύ καλές τιμές.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Καλημερα και σε σενα....δηλαδη θεωρεις οτι αυτα πχ ειναι ανδρικα γυαλια ηλιου ? 8)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ioannisf
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 25 Οκτ 2016, 22:16
7
Been thanked: 186 times

Προσωπικά τα Oakley, δεν τα τ' αλλάζω με τίποτα.
stergios

Τα oklaey, ray-ban, persol, revo και αλλα κορυφαια brands επαψαν να εχουν την ιδια ποιοτητα απο τη στιγμη που εξαγοραστηκαν απο την luxottica. Safilo και luxottica κατεχουν πλεον τεραστιο ποσοστο των ονοματων οπτικων. Παραμενει ιδια η φιλοσοφια, σχεδιαση κ τιμες και οι φακοι ειναι ιδιοι σε πολλα μοντελα των εταιριων του group. Δεν ειναι απαραιτητα κακο, αλλα υπερισχυει το marketing... Εχουν περασει παρα πολλα brands απ τα χερια μου, προ κ μετα luxottica. Καμια απολυτως σχεση ουτε σε σκελετο ουτε σε κρυσταλλο. Πλεον προτιμω εταιριες που ειναι ανεξαρτητες. Francois pinton, vuarnet, maui jim, serengeti, costa del mar, randolph engineering, uvex κ.α.

Πολυ τιμια γυαλια, οικονομικα και απο το 2012 περ ανηκει στη safilo, η polaroid.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mάλλον είναι σωστή η διαπίστωσή σου Στέργιο. Είχα Αmerican Optical αγορασμένα τις καλές εποχές. Δε ξέρω αν υπάρχει πια η εταιρεία. Τώρα 2 ζευγάρια Ray-Ban που κάθονται και 2 ζευγάρια Oakley. Το Oakley έσπασε στην άρθρωση πριν 1 χρόνο και το έφτιαξα με "μόντα" 5€ να κάνω τη δουλειά μου. Απ' έξω και όταν τα φοράω δε το καταλαβαίνεις. Αλλιώς ήθελα 150€ μόνο για το σκελετό. 60 έκαναν οι φακοί και το ξέρω γιατί είχα πάρει ένα επιπλέον ζευγάρι τότε, κάβα. Τα πρώτα Οakley και τα Ray-Ban έχουν πολωτικούς φακούς και δε τα φοράω . Δε βλέπω την οθόνη του gps ! Αν αγοράσω άλλο ζευγάρι ή που θα είναι φθηνό στυλ Hawkers ( ελαφρύς πλαστικός σκελετός - φοράω γυαλιά πολλές ώρες τη μέρα ) και δε θα με νοιάζει να το πάρω χωρίς να το δοκιμάσω ή που θα είναι ακριβότερη μάρκα αλλά από κατάστημα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γυαλιά”