Αποσμητικα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Calani
κυρίως γνωστή για τα εξαίρετα σαπούνια
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ευχαριστώ Αντρέα. Την είχα δεί τη σελίδα αλλά ήλπιζα να διαβάσω κάτι στο στυλ, τη βρήκα στα Hondos ή στο φαρμακείο κτλ κτλ..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Pantrek
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2015, 23:06
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 118 times

Η Ελληνική εταιρεία Macrovita έχει σειρά αποσμητικών που δεν εμποδίζουν την εφίδρωση αλλά μόνο την κακοσμία.
Ολόκληρη η σειρά, με αναλυτικά συστατικά ανα προιόν ΕΔΩ
Ενδεικτικές τιμές ΕΔΩ

Να αναφέρω οτι λόγω ακριβών τιμών δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν έχω άποψη, απλώς τα αναφέρω ενημερωτικά.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

τα τελευταια 2 χρονια χρησιμοποιω alum block(στυπτηρια καλιου).εχω βρει την υγεια μου. πληρης καλυψη σε ολα τα επιπεδα.ιδρωνω ελευθερα.ο ιδρωτας δεν μυριζει καθολου(καθολου ομως λεμε) και δεν εχω τον παραμικρο ερεθισμο που μου προκαλουσαν τα αποσμητικα και ανθιδρωτικα. η στυπτηρια εξολοθρευει ολα τα βακτηρια αφηνοντας το δερμα να αναπνεει. ;)
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Οπως είμαι στο σούπερ μάρκετ σήμερα, θυμάμαι ότι πρέπει να πάρω ένα αποσμητικό, που μου 'χε τελειώσει. Επειδή είμαι ταπί και ψύχραιμος αυτήν την εποχή έψαξα για προσφορά 1+1 δώρο, που σχεδόν πάντοτε υπάρχουν και βρήκα το Noxzema Pilot. «Χορηγός της Εθνικής Υδατοσφαίρισης» έγραφε το κουτάκι, εντάξει λέω, εδώ είμαστε, αντρίλα.

Κάνω ντους, βάζω αποσμητικό, είχε και ξύρισμα το μενού. Ξαφνικά νιώθω το άρωμα του αποσμητικού υπερβολικά οικείο, αλλά δεν κατάφερνα να προσδιορίσω τι μου θύμιζε. Κι εκεί που έχω τελειώσει το πρώτο πέρασμα, έρχεται η φλασιά: κρέμα ξυρίσματος Prosar! Κοιτάζω αμέσως την ετικέτα του αποσμητικού, βλέπω «Γρ. Σαράντης», έφυγε και η τελευταία αμφιβολία. Εχουν βάλει ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο άρωμα με την κρέμα (και αν θυμάμαι καλά και τον έτοιμο αφρό) Prosar στο συγκεκριμένο αποσμητικό.

Δεν με χαλάει, μ' αρέσει το εν λόγω άρωμα (ίσως και πιο πολύ απ' την ίδια την κρέμα ως απόδοση), αλλά έχει την πλάκα της η φάση.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μια που το λες - ολιγον ασχετο βεβαια - αλλα και το σαπουνι Extro Isola του Donato που πηρα ειναι επισης Prosar - εγινε μοδα ! :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Έχουν αλλάξει τα αρώματα των Noxzema. Είχα πάρει 2 κλασικά την προηγούμενη φορά, και τώρα
2 memories, είναι διαφορετικά από τα παλιά.
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

macho έγραψε:τα τελευταια 2 χρονια χρησιμοποιω alum block(στυπτηρια καλιου).εχω βρει την υγεια μου. πληρης καλυψη σε ολα τα επιπεδα.ιδρωνω ελευθερα.ο ιδρωτας δεν μυριζει καθολου(καθολου ομως λεμε) και δεν εχω τον παραμικρο ερεθισμο που μου προκαλουσαν τα αποσμητικα και ανθιδρωτικα. η στυπτηρια εξολοθρευει ολα τα βακτηρια αφηνοντας το δερμα να αναπνεει. ;)
να κάτι που θα δοκιμάσω άμεσα. Το βάζεις και ξεπλένεσαι μετά ή όχι φίλτατε;
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Άβαταρ μέλους
bono
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Δεκ 2016, 10:09
7
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 670 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 56

Χρόνια τώρα κι εγώ χρησιμοποιώ μόνο κρύσταλλο σαν αποσμητικό (alum block) όπως αναφέρθηκε παραπάνω κι είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου γιατί δεν προκαλεί ερεθισμούς έχω δοκιμάσει πάρα πολλά διαφορετικά κι έχω καταλήξει σε κάποιο συγκεκριμένο που περιέχει αιθέριο έλαιο σανδαλόξυλο με αποτέλεσμα να είναι ελαφρώς αρωματισμένο, όχι δεν το ξεπλένεις απλά εφαρμόζεται είτε βρεγμένο είτε σε βρεγμένες μασχάλες αμέσως μετά το ντούς.
Γιάννης :auto-sportbike:
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Bono πες μας μάρκα και απο που το πήρες!
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”