Αποσμητικα

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

φιλε Νικο χημικος δεν ειμαι ,ουτε εχω τις γνωσεις για να σου κανω αναλυση επι της επικινδυνοτητας των αποσμητικων, και των ουσιων που αυτα εχουν. απο οσα ομως εχω διαβασει και ακουσει δεν νομιζω οτι ειναι αθωα.απο εκει και περα ολοι εχουμε μυαλο και νοηση και ο καθενας πραττει κατα βουληση.αν εσυ πιστευεις οτι σε βοηθανε ,πολυ καλα κανεις και εμενα λογος δεν μου πεφτει.
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 895 times
Επικοινωνία:

Παιδιά, 5,70 ευρώ το στικ της Speick, δεν νομίζω ότι είναι ακριβότερο από τα χημικά του σούπερ-μάρκετ.

Το χρησιμοποιώ κάθε πρωί μετά το ντους, και κρατάει τετράμηνο και άνω.
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

Εγώ τον τελευταίο χρόνο χρησιμοποιώ πολύ του Κορρέ (30ml) το EQUISETUM DEODORANT όπως επίσης έχω δοκιμάσει όλα του dr. organic (50ml).
Αγαπημένα είναι η λεβάντα και το ρόδι επίσης μου άρεσε πάρα πολύ σαν άρωμα (πολύ δυνατό!) και το manuka honey αλλά δυστυχώς με είχε πιάσει μια φαγούρα και δε το ξανά πήρα !!

θετικά
-είναι καθαρά
-ιδρώνεις στα συγκεκριμένα δεν είναι αυτή η δουλειά τους (κάποιοι μπορεί να το θεωρήσουν αρνητικό :beah2 )
[ο Κορρές βγάζει και antiperspirant]

αρνητικά
-Λόγο του ότι είναι "καθαρά" δεν κάνουν το καλοκαίρι τόσο καλή δουλειά όσο θα έκανε ένα κλασσικό nivea του σούπερ!
-τιμή άνω των 5 ευρώ ιδιαίτερα του Κορρέ είναι ποιο ακριβό αν και ποιο μικρή ποσότητα
tiguansm
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: 12 Μάι 2014, 18:45
9
Τοποθεσία: Θρακομακεδόνες
Has thanked: 215 times
Been thanked: 93 times

Έχω δοκιμάσει διάφορα αποςμητικά άλλα με άμεςη αποτυχία και άλλα με λίγο καλυτερη απόδοςη δυςτυχώς όμως κανένα δεν μπορούςα να το χρηςιμοιποιώ καιρό.
Δοκίμαςα και με τα οικολογικα με άλατα όχι και πολυ ανεκτό, μάλιςτα τον τελευταίο καιρό είχα κοκκινίλα και κνηςμό :dash για ακόμα μία φορά το μονο που με ανακούφιζε ήταν το thayers στο τοπικά στο πρόβλημα χωρίς να μπορω να βάλω αποσμητικό.
Σκεφτηκα λοιπόν να δοκιμάσω και τα Speick .
Πήρα δύο τύπους το active σε roll on και το έτερο σε στικ.
Οι πρώτες δοκιμές ήταν πολυ καλές.
Δοκίμαςα και τα δύο, μολις έβαλα σταμάτησε ο κνησμός και η κοκκινίλα και μπορούσα ταυτόχρονα να έχω βάλει και αποσμητικό :megagrin
Ελπίζω αυτη να ειναι η λύση για μένα αλλιώς θα πρέπει μα βρω κάποιο πιό οικολογικό .
Θα δείξει.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Πολύ καλή η επιλογή σου. :thumbsup

Ελπίζω να σου κάνουν και να τα χαρείς. :megagrin

Για ποιο οικολογικό σε ευρείας προϊόντα δεν ξέρω αν θα βρεις.
Ειδικά το Active Deo roll on είναι από τα ποιο καθαρά που έχω δει έως τώρα,αν θέλεις βάλε και τα συστατικά τους να τα δουν όλα τα μέλη μας...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Έτσι και εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα speick και έχουν μπεί στο "στόχαστρο" !!
Γιάννης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

To είδα το πρωί στο fb.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Εγω χρησιμοποιώ σταθερά το Seba med και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κόστος 9€.
Εικόνα
if you have a great shave you have a great day
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Ηλια το old spice απο αποψη μυρωδιας και αντοχης δεν εχει αντιπαλο.εχει ομως ενα πολυ αρνητικο θεμα ,ειναι φορτωμενο με χημικα οσο κανενα αλλο.το ειχα αλλα δεν ηταν ανεκτο απο τον οργανισμο μου.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Μάχο, και που να δεις το αποσμητικό στικ της Brut....! Εκεί να δεις... χημεία και τέρατα!! Πήρα ένα από τον Πατίστα, αλλά μου ερέθιζε κάπως τη μασχάλη και το παράτησα. Το old spice είναι μια χαρά ανεκτό, με διάρκεια αλλά και πάλι δε φτάνει την "ουδετερότητα" του Speick...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”